نحوه قیمت گذاری
نحوه قیمت گذاری
نحوه قیمت گذاری

برای  تعیین قیمت ویلا در شمال، اولین نکته ای که لازم است در نظر داشته باشیم و بررسی کنیم این است که آیا ویلا سند یا اصطلاحا نسخ دارد؟ این دو در تعیین قیمت ویلا در شمال تاثیر بسزایی دارد و مسیرهای متفاوتی برای این دو حالت وجود دارد.

 

در صورت وجود سند در استان مازندران ، حتما باید استعلام مستثنیات منابع طبیعی داشته باشد. همچنین سند را باید به منظور اینکه جزء اراضی جلگه جنگلی نباشد مورد مطالعه قرار دهیم، زیرا در سندهای جدید اراضی جلگه جنگلی قید می شود که این زمین ها مجاز به خرید و فروش نیستند! البته زمین های بسیاری در حال حاضر جزء اراضی جلگه جنگلی هستند و مردم در آنها تصرف کرده اند و زندگی می کنند. این زمین ها به دو گروه تقسیم می شوند:

 

یک دسته زمین هایی است که منابع طبیعی آنها را برای چرا حیوانات یا چوب بری و ... اختصاص داده است و دسته دیگر زمین هایی است که جهاد کشاورزی، آن ها را جهت کشت واگذار کرده است. این زمین ها اصالت سند بالاتری دارند و احتمال تغییر کاربری آن ها در آینده خیلی بیشتر است. اگر نسخ باشد لازم است از طریق شوراها و دهیاری ها پیگیری شود. البته زمین های نسخ دار هم لازم است تا استعلام منابع طبیعی را داشته باشند.

از این طریق مشخص می شود که ملک مورد نظر در حریم روستا یا خارج از حریم روستا قرار دارد. همچنین در شمال، برخی از زمین ها در حریم شهر یا محدوده یک شهر قرار دارند که تعریف این دو با یکدیگر متفاوت است. پس از تعیین موارد فوق اگر ملک مورد نظر در حریم روستا باشد؛ بنیاد مسکن کاربری ملک را تعیین می کند، طرح های مورد اجرا، سطح اشغال ملک چقدر است و غیره. اگر هم ملک در محدوده شهری باشد مانند سایر مناطق کشور شما باید به سراغ شهرداری بروید.

در ضمن باید از پایان کار و عدم خلاف آن نیز مطلع شوید. بعضی از ویلاها پایان کار و عدم خلاف دارند و برخی ندارند. در این میان برخی ویلاها قدیمی ساز هستند که مشمول مرور زمان شده اند که خطر جدی برای خرید آنها وجود ندارد.

قیمت ویلاها در شمال چگونه هستند؟

با اینکه اکثر شهرهای شمال بین مردم و گردشگران محبوب هستن اما همچنان در برخی از مناطق، معامله‌ی ویلا رونق زیادی رو نسبت به سایر بخش‌ها تجربه میکنه.

به صورت کلی در گلستان روستای زیارت، در استان مازندران منطقه‌ی چمستان و در استان گیلان هم منطقه‌ی کیاشهر و زیباکنار جزو مناطق ویلاخیز و معروف این استان‌ها هستن.

اما غیر از این، ویلاسازی در استان مازندران از رونق بیشتری برخورداره و همین سبب رونق بیشتر بازار خرید و فروش ویلا در این منطقه شده. رنج قیمتی ویلا در شهرهای مختلف، متقاوته اما اکثرا ویلا در شهرهای چالوس، چسمتان ، محمودآباد ، کلوده ، متل قو و رامسر تقریبا از قیمت بالاتری برخورداره.

در مناطقی از شمال که فاصله‌ی کوه و دریا کمه هم، مثل شهر رامسر خریداران بیشتری برای ویلا وجود دارن و قیمت‌های ویلا دراین مناطق معمولا بالاتره. 

 

متاسفانه به دلیل نوسانات ارزی و ورود کشور خارجی و کنترل ارز توسط دشمن بیگانه از قیمت نهایی معذوریم ، لذا قیمت ها دائما در حال تغییر هستند ، ما در سایت املاک تراس سعی بر این داریم حداقل نصف قیمت را برای خرید در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم . 

 

اکثر فروشندگانی که املاک تراس با آنها در ارتباط است به صورت دوسوم یا نصف مبلغ فروشنده هستند و مابقی هزینه در طی ماهانه یا چند ماه دریافت میشود .

برای هر گونه تماس و اطلاعات بیشتر با این شماره در تماس باشید

09111270752 سلیمانی

585 کلمه