شرایط استفاده از سایت
شرایط استفاده از سایت
شرایط استفاده از سایت

خرید ویلا در شمال برای سرمایه گذاری

بسیاری از مردم در ایران تمایل به داشتن یک ویلا در خطه شما را دارند. این موضوع با بحرانی شدن وضعیت آب در کشور افزایش نیز پیدا کرده است و جنبه سرمایه گذاری نیز دارد. برای اخرید ویلا با هدف سرمایه گذاری باید چند عامل را در نظر داشته باشید. مناطقی در شمال که جزو مناطق آزاد هستند یا بزودی منطقه آزاد خواهند شد، فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری هستند. منطقه آزاد انزلی یکی از این مناطق هست و در آینده امتیازهایی برای افراد صاحب ملک بواسطه بودن در منطقه ازاد ایجاد می گردد. مناطقی که کوه و دریای مازندران فاصله زیادی دارند معمولا برای سرمایه گذاری از جذابیت کمتری برخوردار هستند و بیشتر مردم تمایل دارند در مناطقی که فاصله کوه و دریا کم هست، ویلا داشته باشند. می توان گفت هر چه این فاصله کمتر باید جذابیت ویلا نیز افزایش پیدا می کند. 

وضعیت افراز زمین های مشاعی در شمال

بیشتر ویلاهای شمال به صورت زمین های مشاعیِ تفکیک نشده اند، به این معنا که زمینی مثلا 20 هکتاری به قطعات 500 یا 1000متری تفکیک شده و اصطلاحا افراز عرفی شده است. یعنی به جای اینکه افراز را از طریق ثبت و مراجع قضایی برای تفکیک زمین پیگیری کنند؛ هر کس روی نقشه، جانمایی زمین خودش را انجام داده است و سایرین امضا کرده اند یا فروشنده به صورت تک به تک امضای افراد را گرفته است.

همانطور که می دانید ویلاهای مشاعی با وجود اینکه همه افراد آن را امضا کرده اند اما مالکیت همه در آن مشاع است. اگر در آینده این ویلاها در محدوده شهری قرار بگیرند و قرار بر تغییر کاربری باشد یا مجبور به پرداخت هزینه های سنگین می شوند یا قانون 60 به 40. یعنی 60% را باید به شهرداری بدهند و 40% برای خودشان باشد که تقریبا نشدنی است!

 

خرید ویلا در شهرک ها

یکی از موضوعاتی که در خرید ویلا همیشه مطرح است، نبود مالک بصورت ثابت در ویلا می باشد. این عدم حضور همیشه باعث خسارت هایی برای صاحبان ویلا بوده است. خسارت هایی از جمله دزدی، عدم رسیدگی به موقع به ویلا و خشک شدن درختان و گیاهان موجود در ویلا است. این نگرانی ها برای افرادی که در شمال ویلا خریداری می کنند نیز وجود دارد. یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از این اتفاقات، خرید ویلا در شهرک ها است. شهرک ها معمولا دارای حراست هستند و افرادی نیز در این شهرک ها مسئول رسیدگی و نگهداری از ویلاها می باشند. شهرک های دریاکنار مازندران و دهکده ساحلی انزلی در گیلان از قدیمی ترین و معروف ترین شهرک های ساحلی شمال محسوب می شوند و محبوبیت بسیاری نیز دارند. قیمت ویلا در این شهرک ها نیز با توجه به امکاناتی که دارند بالا می باشد. با کمی جستجو می توانید شهرک های این چنینی را در شمال پیدا بکنید که علاوه بر قیمت های مناسب، امکانات خوبی نیز دارند.

 

شرایط استفاده از سایت

یکی از موضوعاتی که در خرید ویلا همیشه مطرح است، نبود قیمت اصلی ملک میباشد . به دلیل نوسانات قیمت کاربر گرامی باید با شماره هایی که همراه ملک مورد نظر در اختیار شما قرار میگیرد در تماس باشید .

شماره زیر در هر حالت میتواند پاسخگوی شما دوست عزیز در 24 ساعت روز باشد :

09111270752 سلیمانی

534 کلمه